Bioenergoterapeuta Waskiewicz | Katowice

Miłość Szczęśliwego Serca
BOGUSŁAW JULIUSZ WAŚKIEWICZ

Bioenergoterapeuta - Specjalista Medycyny Naturalnej

Doradca rozwoju osobistego

Szczęśliwym być!
Bogusław J.Waśkiewicz

Mistrz Naturoterapii - Specjalista Medycyny Naturalnej i Doradca rozwoju osobistego z 30 letnią praktyką terapeutyczną i szkoleniową. Moim celem jest dzielenie się z innymi wiedzą, doświadczeniem i bogactwem naszego ducha.

Reiki

Czym jest Reiki? działanie Reiki inicjacje Reiki

Czy już słyszałeś o tej Uniwersalnej Energii Życia? Zapewne tak, bo mówi się o niej coraz więcej i coraz głośniej. Reiki - energia z Kosmosu. Reiki jest cząstką pradawnej wiedzy, której korzenie sięgają Atlantydy.

Terapia ta polega na przekazywaniu energii rękoma odpowiednio ułożonymi na ciele. Podobno u zarania dziejów wszyscy umieli korzystać z jej uzdrawiającego promieniowania. Sami się leczyli, pomagali sobie w kłopotach. Z czasem umiejętności te zanikły. Dopiero w XIX wieku Japończyk dr Usui, po wielodniowej medytacji doznał objawienia poznał siedem symboli reiki, za pomocą których można leczyć, także na odległość, wpływać na przyszłość, poprawić los.

Czym dla mnie jest Reiki?

Po raz pierwszy pytanie to postawiłem sobie 15 lat temu. Od tego czasu poznawałem jej tajniki, przechodziłem kolejne stopnie wtajemniczenia aż do Wielkiego Mistrza. Korzystałem z wiedzy znakomitych nauczycieli, a mimo to Reiki kryje przede mną nadal wiele tajemnic, które ciągle odkrywam. Moja fascynacja trwa. Przekazuję ją moim uczniom. Jestem szczęśliwy, że oni również odczuwają dobrodziejstwo płynące z energii, która otwiera serce, oczyszcza umysł, uzdrawia ciało.

Nazwa reiki

składa się z dwóch członów Rei -ki. Rei - oznacza uniwersalną energię, boską siłę, która wszystko ożywia, źródło miłości.

Ki (chińskie chi) - to energia indywidualna. Każdy z nas ma niepowtarzalną własną ki. Ma ją zwierzątko, roślinka, minerał. Swoje ki ma ziemia, słońce, księżyc. Zestawiając te dwa człony Rei - ki już wiemy, że jest to energia miłości łącząca każdego z nas z energią uniwersalną. Była to sztuka uzdrawiania i rozwoju duchowego, przekazywana nielicznym. Dopiero dr Usui pod koniec XIX wieku odtajnił jej uniwersalne wartości. Przez wiele lat wędrował on po świecie szukając prostej metody uzdrawiania siebie i innych. Nie był człowiekiem nawiedzonym, lecz konsekwentnie szukającym. Wiedzę o Reiki znalazł w sutrach tybetańskich. Poznał znaki, symbole.

Brakowało mu jednak wtajemniczenia do posługiwania się poznaną wiedzą. Dopiero 21 dniowa medytacja połączona z postem na św. Górze nieopodal Kioto, otworzyła w nim moc poznania, zrozumienia istoty Reiki. Od tego momentu dr Usui upowszechniał metodę, poprzez którą można skutecznie pomagać sobie i innym. Jako pierwszy mistrz Reiki ustanowił jej duchowe zasady. Swoją wiedzę i wtajemniczenie przekazał 16 mistrzom. Jednego z nich Chujiro Hajashi wyznaczył odpowiedzialnym za utrzymanie tradycji przekazu Reiki. Chujiro Hajashi, człowiek głęboko uduchowiony, przepowiedział wybuch II wojny światowej, jej przebieg i tragedię Japonii. Jako pierwszy założył w Tokio klinikę Reiki. Jego uczennicą była m.in. Hawayo Takata, która na jego prośbę kontynuowała dzieło mistrza. Hawayo wtajemniczyła 21 mistrzów. Oni rozpowszechnili Reiki w Kanadzie i USA, a stamtąd Reiki przywędrowała do Europy. Następczynią Hawayo Takata została jej wnuczka Phyllis Lei Furumoto, która do dziś sprawuje pieczę nad Reiki. Obecnie metoda znana jest na wszystkich kontynentach i w wielu krajach świata. Posługują się nią tysiące ludzi: profesorowie, lekarze, naukowcy, przedstawiciele różnych zawodów.

Działanie Reiki

Reiki jest prostą metodą pomagania ludziom, jaką udało mi się poznać w ciągu wielu lat mojej praktyki. Byłem i jestem zdumiony rezultatami, których doświadczyłem otwierając się na tę wspaniałą energię. Ma ona swoją własną inteligencję i najlepiej wie, jak skutecznie zadziałać. Płynie nie tylko w miejsce dolegliwości ale dociera również do jej przyczyny w ciałach subtelnych. Przyczyny chorób są różne. Wpływa na to bardzo mocno tryb życia, negatywne myślenie, nie rozładowane emocje, sposób odżywiania. Mija sporo czasu, nim choroba z ciała subtelnego objawiająca się w na początku tylko złym samopoczuciem, ujawni się w ciele fizycznym konkretnymi dolegliwościami.

Większość reikowców ma zdolność odczuwania aury. Dzięki Uzdrawiającej Energii potrafią nie tylko wprowadzić harmonię w ciała subtelne uzdrawiając tym samym możliwe źródło choroby, ale także działać profilaktycznie, dbając o równowagę energetyczną i emocjonalną. Jest to bardzo ważne. Większość z nas zwraca się o pomoc tylko w momentach kryzysowych i w ciężkiej chorobie. A przecież dbanie o siebie zaoszczędziłoby nam wiele łez i bólu. Reiki poprawia samopoczucie, wzmocnienia witalności, usuwa bóle głowy. Jednak przy dolegliwościach chronicznych, trwających wiele lat, organizm potrzebuje więcej czasu, aby się przestroić i jest to zgodne z prawami natury. Reiki wspomaga każdą inną terapię uzdrawiania naturalnego i konwencjonalnego. Przekaz tej energii jest szczególnie korzystny przed operacjami i po nich. Wzmacnia, uspokaja, przyśpiesza gojenie ran i powrót do zdrowia. Energia Reiki przepływa przez opatrunki gipsowe, bandaże, gorsety i odzież. Dawanie Reiki sobie i innym jest znakomitą profilaktyką, podnoszącą odporność immunologiczną organizmu, wnosi w nas spokój i ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Inicjacje Reiki

Inicjacje, to droga na skróty do osiągnięcia celu. Od zarania dziejów ludzkość miała do czynienia z inicjacjami. Początkowo była to walka o byt, przetrwanie. Starsi plemienia przekazywali wiedzę młodszym, rodzice - dzieciom. Dawniej wiedza nie była dostępna dla wszystkich. Tylko nieliczni wybrani mogli ją posiąść. We wszystkich kulturach istniały i nadal istnieją inicjacje, czyli skrócenie drogi do wiedzy gromadzonej przez stulecia. Nic zatem dziwnego, że była chroniona, otaczana tajemnicą, dobrze strzeżona. Przykładem tego jest historia Reiki. Znana ona była od tysiącleci, przekazywana nielicznym. Dopiero po wiekach odkrył ją na nowo dr Usui studiując tybetańskie Sutry. Dzięki niemu ponownie mamy dostęp do tej wiedzy. Ona także wymaga wtajemniczenia, czyli inicjacji. Otrzymujemy ją od mistrzów Reiki.

Na czym ona polega? Najogólniej mówiąc, na prastarej metodzie otwierającej czakramy na odbiór uniwersalnej energii życia. Zacznijmy od pierwszego stopnia wtajemniczenia. Zwykle bywa to tak. Wybrałeś nauczyciela. Czym się kierowałeś? Najczęściej decyduje o tym intuicja. Podświadomie dokonałeś wyboru, bo jesteś przekonany, że twój mistrz ma Ci wiele do powiedzenia. W tym przypadku będzie to wiedza połączona z inicjacją. Mistrz podczas inicjacji dostraja Twoje czakry na odbiór Uniwersalnej Energii. Na zakończenie ceremonii Mistrz podpowie ci na jakim celu skoncentrować się w najbliższym czasie. Wówczas staje się rzecz bardzo ważna, otrzymujesz dar na całe życie. Od tej pory w każdej chwili, kiedykolwiek będziesz mieć na to ochotę i zajdzie taka potrzeba, możesz pobierać energię Reiki, i korzystać z niej dla dobra swojego i innych potrzebujących.

Kursy Reiki Stopień I

I stopien Reiki jest zainicjowaniem spotkania z uniwersalna energia Rei. Od tego momentu jestesmy otwarci (jesli tego chcemy) na odbiór tej mocy, która moze wspomóc kazda dziedzine naszego zycia. Motywacje sa rózne: jedni chca pomóc sobie, inni swoim najblizszym, jeszcze inni wspomóc swój warsztat pracy, badz wzbogacic swój rozwój duchowy.

Kurs I stopnia obejmuje:

 1. poznanie zasad energetycznych Reiki
 2. historie Reiki
 3. siedem zlotych regul dr Usui
 4. metode samouzdrawiania
 5. Reiki skrócone
 6. Reiki calosciowe
 7. wyrównywanie czakr
 8. wzmacnianie energia Reiki roslin, zwierzat, pokarmów, lekarstw
 9. oczyszczanie mieszkania
 10. cztery inicjacje otwierajace na przeplyw energii Reiki
 11. wspólne cwiczenia i doswiadczenia odbioru energii Reiki

Uczestnicy kursu otrzymuja certyfikat upowazniajacy do poslugiwania sie metoda.

Kursy Reiki Stopień II

Inicjacja II stopnia jest czterokrotnie mocniejsze od inicjacji I stopnia. Dlatego zaleca sie, aby pomiedzy nimi bylo przynajmniej 90 dni przerwy (zgodnie z jedna z regul medycyny chinskiej).

Kurs I stopnia obejmuje:

poznanie trzech symboli dr Usui, które umozliwiaja:

 1. koncentracje energii Reiki
 2. wprowadzenie równowagi i harmonii w cialo mentalne i astralne
 3. przekazywanie energii na odleglosc (równiez w przeszlosc i przyszlosc)
 4. poznanie metody energetycznego oczyszczania domu, mieszkania
 5. tworzenie zabezpieczen
 6. wyrównywanie czakr
 7. inicjacja wzmacniajaca czakry dloni, intuicje i wszystkie czakry oraz ciala subtelne
 8. jak skorzystac z bogatych mozliwosci, które daje II stopien Reiki

Uczestnicy kursu otrzymuja certyfikat upowazniajacy do poslugiwania sie metoda.

Kursy Reiki Stopień II specjalistyczny

Inicjacje Reiki I i II stopnia to otwarcie na swiatlo uniwersalnej milosci i uzdrawiania. II stopien specjalistyczny udoskonala Reikowy warsztat i wprowadza nowe symbole, pozwalajace na bardziej zaawansowana prace z energia swiatla. Program II stopnia specjalistycznego:

 1. Symbole koncentracji energii Reiki - "DWA CZO-E" - energie swiatla ziemi i nieba
 2. Uniwersalny symbol energii Kosmicznej Milosci "SERCE"
 3. Calosciowy rytual oczyszczajacy (mieszkanie, dom, miejsce pracy) obejmujacy wszystkie poziomy energetyczne
 4. Symbole pomocne w usuwaniu stanów zapalnych (wirusy, bakterie)
 5. Aktywizacja energii KUNDALINI
 6. podniesienia energii wewnetrznej
 7. Calosciowy rytual oczyszczajacy (mieszkanie, dom, miejsce pracy) obejmujacy wszystkie poziomy energetyczne
 8. usuwania dolegliwosci kregoslupa
 9. wzmocnienia czakr
 10. regulacji gospodarki hormonalnej
 11. Korzystanie z "SŁÓW MOCY" w uzdrawianiu duchowym stosowanym na czakry i chore miejsca
 12. uzdrawianiu naszych relacji
 13. tworzeniu wewnetrznej równowagi pracy z wybaczaniem
 14. Metody "BIALEGO SWIATLA" i "NIESKONCZONOSCI" przeznaczone do usuwania zablokowan energetycznych Uzdrawianie relacji karmicznych

Uczestnicy kursu otrzymuja certyfikat upowazniajacy do poslugiwania sie metoda. Terminy i miejsca kursu w terminarzu. Po ukonczeniu II stopnia specjalistycznego pod kierunkiem Mistrza mozna uzyskac stopnie mistrzowskie:

 1. Mistrz Nauczyciel
 2. Wielki Mistrz Reiki